poza 2 iulie

 

2 iulie 2016, ora 18:00

Recital de flaut și pian  

Eszter Alföldy - Boruss  (Austria), Filip Ignac și Veronica Maier (România)

In program: C. Ph. E. Bach, J. S: Bach, C. Saint- Saens, P. Doppler, Ph. Gaubert

Aula Sergiu T. Chiriacescu

Intrarea liberă

7 iunie 2016, ora 18:00

Concert  aniversar Corul ASTRA

Dirijor: Prof. Ioan Oarcea 

In program: lucrări de diverse  din perioada Renașterii și Barocului muzical, lucrări corale religioase  și  melodii din folclorul românesc

Aula Sergiu T. Chiriacescu

Intrarea liberă

astra
concert 31 mai

31 mai 2016, ora 18:00

Muzică populară, muzică ușoară și jazz

Dirijor - Ioan Liviu Iosif

Soliști - studenți ai  Facultății de Muzică  - specializarea Pedagogie Muzicală

Aula Sergiu T. Chiriacescu

Intrarea liberă

 

 

23 mai 2016, ora 18:00

Recital de pian - Alexei Nabioulin (Rusia)

Program: R. Schumann, A. Borodin, S. Prokofiev

Aula Universitătii Transilvania din Brasov

Intrarea liberă

nabiulin_alexei
1 martie foto

1 martie 2016, ora 18:00

CONCERT  ACADEMIC

Raluca Enea, Anca Preda , Steffen Schlandt ;i Cvartetul Gaudeamus

Program: W. A. Mozart, J.S. Bach, J.B. A. Forqueray,

Aula Sergiu T. Chiriacescu

Intrarea liberă

 

 

6 decembrie 2015, ora 18:00

Concert de Sf. Nicolae

Festivalul Studențesc al Muzicii de Cameră "BRASSOVIA" 2015

Program: A. Corelli (Ansamblul Barocco), lucrări de T. Brediceanu, F. Poulenc, L. Delibes, L. Arditi și R. Chapi (M. Bourceanu și A. Fits), S. Rachmaninov (Trio cu pian), W. A. Mozart, E. Grieg ( DUO vioară -pian) 

Aula Sergiu T. Chiriacescu

Intrarea liberă

DSC_7205
Brassovia

3-6 decembrie 2015, ora 18:00

Festivalul Studențesc al Muzicii de Cameră "BRASSOVIA"  - ediția a II-a

Participă  studenți de la Universitatea Națională
de Muzică București, Academia de Muzică Gheorghe Dima din Cluj-Napoca, Universitatea de Arte
George Enescu din Iași, Universitatea de Vest din Timișoara și Universitatea Transilvania din Brașov

Aula Sergiu T. Chiriacescu

Intrarea liberă

13 noiembrie 2015, ora 18,00

Recital de oboi 

Soliști: Vincent Tizon (Franța), Ludovic Armin Cora, Forinel Ionoaia, Aurel Marc și Cristina Popescu Stănești (România)

Program: M. Ravel, Th. Lalliet, C.A. Nielsen, A. Ponchielli, L. van Beethoven

Aula Sergiu T. Chiriacescu

 Intrarea liberă

Oboi1
FOTO_040

6 noiembrie 2015, ora 18:00

„Culorile Operei Peking”  - Operă tradițională chineză 

Academia de Teatru din Shanghai (China)

Program: Acte intitulate „Răspântii”,
„Fiica Cerului împrăștie flori”, „Parada”, „Perla de pe Podul Curcubeului” și „Atârnând tablouri”

Aula Sergiu T . Chiriacescu

Intrarea liberă

28 octombrie 2015, ora 18,00

Concertul de inaugurare a clavecinul NEUPERT „Blanchet”

Soliști: Steffen Schlandt, Carmen Topciu și
Gaudeamus Quartet.

Program:  A. Vivaldi,  G. F. Händel și J.S. Bach.

Aula Sergiu T. Chiriacescu

 Intrarea liberă

artisti clavecin
f-2011-05-26-wn-marouan-benabdallah

1 octombrie 2015, ora 18:00

Recital de pian Marouan Benabdallah

(Maroc)

Program: Fr. Schubert, R. Schumann, N. Paganini, Fr. Liszt, S. Rachmaninov

Aula Sergiu T . Chiriacescu

Intrarea liberă

Dinu Lipatti - E. Grieg: Concertul pentru pian în la minor, Op 16